Przygotowania do uroczystych obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Naszym przedszkolu  rozpoczęły się już na początku tygodnia. Każdego dnia nauczyciele  realizowali  zajęcia poszerzające wiedzę  na temat Ojczyzny, symboli narodowych, a także postaw patriotycznych oraz tradycji ojczystych. Zwieńczeniem tych przygotowań był pochód, który odbył się 9 listopada 2018 r. Przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor, wychowawcami trzymając w rączkach flagi biało- czerwone żwawo ruszyły pod Grób Nieznanego Żołnierza. Po uroczystym powitaniu przez Panią dyrektor wszystkich zebranych, dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze związane z tym jakże ważnym dla Nas Polaków świętem. Część artystyczną rozpoczęły dzieci z grupy VII śpiewając piosenkę pt. „Symbole Polski”. Następnie dzieci
z grupy X zaprezentowały piosenkę pt. „Wojenko , wojenko..”. W dalszej części przedszkolaki z grupy XIII – odśpiewując piosenkę pt. „ Piosenka małego patrioty” przedstawiły kim jest patriota oraz czym jest patriotyzm. Grupa XIV recytowała wiersz pt. „Ojczyzna”. Ostatnim punktem programu artystycznego była wspólna deklamacja wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Barwy Ojczyste”. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani Dyrektor wraz  z delegacją przedszkolaków złożyła na Grobie Nieznanego Żołnierza kwiaty oraz zapaliła znicze. Na zakończenie uroczystości, o godzinie 11:11 zgodnie z akcją-„REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”- odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego.

Aneta Więckowska- Zajączkowska

Serdeczne podziękowania dla przedszkolaków za wzorową postawę małego patrioty oraz wyrazy uznania dla nauczycieli za zaangażowanie włożone w przygotowanie uroczystości kształtującej w sercach młodego pokolenia postawy patriotyczne. 

Anna Warzecha