6 latki z gr. X w Galerii Kamienny Kwiatek

W dniu 15.10.2021r. dzieci 6-letnie z gr. X odwiedziły Galerię Sztuki Kamienny Kwiatek
w Nawojowej Górze. Wycieczka okazała się niezwykłą atrakcją z uwagi na to, że była to piesza wyprawa. 6-latki pokonały w sumie drogę około 6 km, przeprawiając się nowym wiaduktem nad linią kolejową.

W progach galerii sztuki dzieci serdecznie przywitała jej autorka p. Dagmara Kwiatek.

6-latki miały możliwość podziwiać wystawę „Komediowa Fotografia Dzikiej Przyrody”. Przedstawione na fotografiach zwierzęta, uchwycone w niepowtarzalnych ujęciach cieszyły oko naszych dzieci.

6-latki uczestniczyły w warsztatach doskonaląc swoją wiedzę w zakresie sztuki oraz rozwijając umiejętności poprzez malowanie wybranego zwierzątka pod czujnym okiem profesjonalisty.

Wykonane prace zabrały ze sobą do przedszkola aby tu stworzyć własną, małą galerię sztuki. Na koniec pobytu dzieci podziękowały autorce wystawy wręczając samodzielnie wykonaną laurkę. Następnie po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku przygotowanym przez mamę Leosia, pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Dagmarze Kwiatek za nieodpłatne zwiedzenie wystawy.

Elżbieta Kozub
Teresa Pawlik