akademia-odkrywcow

W listopadzie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Akademia Odkrywców”, podczas których mogły poczuć się jak prawdziwi badacze. Inicjatywa ta ma zachęcać najmłodszych do poznawania świata nauki oraz pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na pytania najbardziej ich nurtujące. Akademia Odkrywców poszerza zainteresowania dzieci, wzbudza fascynację światem i badaniami. W bardzo wczesnym wieku, po raz pierwszy, dzieci mogą zasmakować czym jest prawdziwa nauka – aby w przyszłości – osiągać swoje cele i doskonalić swoje umiejętności.

Pierwsze zajęcia były prowadzone przez doktor nauk biologicznych Magdalenę Mirek. Doświadczenia chemiczne były ciekawe i bezpiecznie przeprowadzone. Każde z dzieci miało możliwość samodzielnie przyczynić się do powstania ciekawej w dotyku, żelowej masy, która posłużyła do zabawy. Nie obyło się też bez wybuchów, na które dzieci czekały szczególnie. Dostarczyły one dzieciom dużo radości. Poprzez zabawę dzieci miały możliwość oswojenia się z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami.

Marta Kaim

galeria_ikona