Dnia 30 października wszystkie czterolatki z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej do MOSKiR w Chrzanowie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu ,,Czarodziejskie słowa” teatru ARTENES, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.  Spektakl przekonywał dzieci, że uprzejme zachowanie wobec każdego człowieka może dokonać cudów, a znajomość czarodziejskich słów takich jak: Proszę, Przepraszam, Dziękuję- ułatwia życie i pomaga pozyskać przyjaciół. O czym przekonała się również główna bohaterka spektaklu – Księżniczka.

Ciekawa fabuła baśni, muzyka, efekty świetlne oraz wspaniała gra aktorów dostarczyła wszystkim wielu  niezapomnianych przeżyć. Nagrodą dla aktorów i dowodem ogromnego zainteresowania dzieci były burze oklasków i emocje przeżywane podczas przedstawienia. Tytułowe Czarodziejskie słowa na pewno nie pójdą w zapomnienie!

Maria Tomczyk