Do grupy VI  4-latków, zawitała „Pani Jesień” z koszem pełnym darów.
Dzięki zaangażowaniu Rodziców, dzieci przyniosły do przedszkola rozmaite owoce i warzywa. Były takie, które na co dzień jedzą dzieci, jak i również egzotyczne, nieznane, wzbudzające zachwyt i ciekawość przedszkolaków. Wspaniałe okazy warzyw były znakomitym pretekstem do zagadek i wspólnych zabaw zainspirowanych wierszem
 J. Brzechwy „Na straganie”. Dzieci poznawały owoce i warzywa wieloma zmysłami : dotykały, oglądały, wąchały i smakowały. Zauważały podobieństwa i różnice . Wyrażały zachwyt nad wieloma z nich , zwłaszcza nad tymi , których nigdy nie jadły i nie widziały. Utrwalały ich nazwy, wzbogacając swój zasób słów. To była doskonała zabawa zakończona wspaniałą owocową ucztą.

Warzywa i owoce to ważny element zbilansowanej diety dziecka. Są one źródłem witamin, minerałów i błonnika. Dzieci zdobywają w przedszkolu nawyki żywieniowe, które zaprocentują w ich dorosłym życiu.

Anna Oleksy