Racjonalne odżywianie decyduje o zdrowiu, prawidłowym rozwoju, ma bardzo duży wpływ na aktywność umysłową, psychiczną, ruchową. Już od najmłodszych lat powinno się więc kształtować nawyki żywieniowe dzieci. Temat tygodnia w grupie IX brzmiał „Zdrowie naszym skarbem”. 5-latki rozmawiały o tym, czym jest dla nich zdrowie, co na nie wpływa, jak należy o nie dbać. Uczestniczyły w rożnych zajęciach, zabawach związanych z tym tematem. Z zaciekawieniem wysłuchały baśni  „O księżniczce Alince i Rycerzu Witaminku”. Rozwiązywały zagadki związane z jedzeniem, wspólnie z nauczycielem tworzyły piramidę zdrowia. Na jednych z zajęć dzieci przygotowywały zdrowe kanapki. Rozwijały umiejętność samodzielnego komponowania i wykonywania prostych, zdrowych posiłków. Dzieci wraz z nauczycielem przygotowały stanowiska pracy, zadbały o higienę. Potem z dużym zaangażowaniem robiły kolorowe, zdrowe kanapki. 5-latki wykazały się dużą pomysłowością. Kanapki wykonywane były z dużą starannością, niektóre miały oczy, uśmiech, inne przypominały wymyślone przez dzieci stworki. Wszyscy z apetytem zajadali zrobione przez siebie przekąski. Na zajęciach było smacznie, zdrowo, kolorowo!

Karolina Dura