dzień dziecka 2017 w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach

Jak co roku 1 czerwca to magiczna data w każdym kalendarzu, ponieważ wszystkie dzieci wówczas obchodzą swoje święto – Dzień Dziecka. W naszym Przedszkolu obchody tego święta rozpoczęliśmy już 30 maja, gdzie podczas spotkania z ,,Baśniową Kapelą”, Przedszkolaki obejrzały koncert pt. ,,Płatki nieziemskiej Róży”.  Była to piękna opowieść muzyczno- teatralna o nieziemskiej róży, która pomogła małemu kaczorkowi radzić sobie z emocjami i oswajać się z lękami. Zarówno najmłodsze, jak i najstarsze przedszkolaki, dzielnie wtórowali artystom w śpiewie piosenek podczas ich występu, bo przecież….,,pączki z różą, dobrze wróżą – na miłość”, A tej (miłości) nigdy dla naszych Dzieci nie powinno zabraknąć. Nie zabrakło również i w tym dniu czegoś słodkiego na podwieczorek – pysznych eklerek, które przygotował nasz wyjątkowy pan kucharz.

Kolejnym punktem obchodów  Dnia Dziecka w Naszym Przedszkolu były prezentacje młodszych grup swoich  zdolności wokalno- tanecznych. Natomiast starsze Przedszkolaki rywalizowały ze sobą na torze przeszkód, gdzie wykazały się zarówno szybkością, jak i zwinnością. Tego dnia wszyscy byli wygrani. Panie wychowawczynie w każdej grupie, zadbały o to, aby ten dzień był radosny i różnił się od każdego innego, spędzonego przez dzieci w przedszkolu. Słońce mocno świeciło nad Naszym  Przedszkolem dla wszystkich Dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń.

I oczywiście, jak  przystało na Dzień Dziecka nie zabrakło drobnych prezentów dla każdego.

Maria Tomczyk