Tradycyjnie nasze przedszkole z okazji Dnia Dziecka zaprosiło wszystkie Przedszkolaki do wspaniałej zabawy. Tym razem motywem przewodnim obchodów byli Indianie i ich zwyczaje. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły pióropusze i wyruszyły na indiańską wyprawę. W ramach zabawy uczestniczyły w indiańskim torze przeszkód. Podczas wykonywania poszczególnych zadań zwinne Indianki i mężni Indianie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i odwagę. Po dzielnym zaliczeniu kolejnych sprawności młodzi wojownicy i wojowniczki malowali na twarzach znak swojego szczepu(grupy). Po sprawdzeniu własnych możliwości dzieci brały udział w zabawie tanecznej pod przewodnictwem animatora. Następnie w salach pod opieką wychowawczyń uczestniczyły w zajęciach plastycznych wykonując wigwam lub portret Indianina w tradycyjnym stroju. Po zakończeniu zabawy każde dziecko otrzymało pamiątkowy prezent. Również specjalnie z okazji Dnia Dziecka nauczyciele z naszego przedszkola oraz rodzice naszych przedszkolaków przygotowali spektakl „Czerwone Kapturki”, dzięki któremu maluchy mogły poznać nieco odmienną historię małej dziewczynki w czerwonym płaszczyku. Przedstawienie to miały okazję obejrzeć nie tylko dzieci z naszego przedszkola, ale również wszyscy chętni, którzy 4 czerwca po południu zawitali do naszej placówki.

 

PRZEJDŹ DO GALERII

Katarzyna Miler
Edyta Mirek
Maria Tomczyk
-Joanna Smółka