W poniedziałek 22 listopada dzieci z grupy 5 obchodziły Dzień Kredki. Z tej okazji kredki były bohaterkami dnia. To ważne święto, ponieważ dzięki kredkom dzieci mogą wyrażać swoje emocje, myśli, przeżycia,
 a także rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Do krainy kredek dzieciaki przeniósł wiersz Kamili Bednarek p.t. “Kredki”, oraz piosenka ” Kolorowe kredki”, do rytmu której dzieci świetnie się bawiły. Przedszkolaki uczyły się rozróżniać i nazywać różne rodzaje kredek (woskowe, pastelowe, ołówkowe). Segregowały kredki według wybranej cechy (rodzaju, kształtu, koloru i wielkości). Tworzyły także wspólne ekspresyjne dzieło (rysunek) z użyciem różnych kredek. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale.