Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze krzeszowickie Przedszkole . Wszystkie misie „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.


W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy czy też zgadywanki. Jednak największa atrakcją okazało się przygotowane przez nauczycielki (Bogusławę Nowak, Ewę Mastalerz, Beatę Głogowską i Joannę Smółkę) przedstawienie “Złotowłosa i trzy misie” oplecione piosenkami i misiowymi tańcami takimi jak: „Dwa malutkie misie”, “Jadą, jadą misie” czy “Ja jestem niedziwiadek”. Na zakończenie przedstawienia od naszych “aktorów” przedszkolaki dostały odznaki “Przyjaciela pluszowego misia” i obieały dbać o swoje zabawki. Na twarzy każdego dziecka można zauważyć było zachwyt i radość to najlepsza recenzja przedstawienia i dzisiejszego dnia.

Zdjęcia z śwętowania w galerii >>> kliknij aby zobaczyć <<