Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

W dniu 24.11.2017 r. Przedszkolaki z Naszej placówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Tego dnia każde dziecko przyszło do Przedszkola ze swoim małym lub dużym, jedno lub wielokolorowym przyjacielem –  Misiem. A każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od pokazu oraz przedstawienia swoich maskotek. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Nie zabrakło również zadań wymagających uwagi i koncentracji, takich jak: układanie misiowych puzzli, przeliczanie misiów i dzbanków miodu, zgadywanie zagadek.  W ramach tego ważnego dnia, dzieci wykonały także pracę plastyczną – misia. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało dyplom „Uczestnika zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia” oraz maskę misia, by choć na chwilę zamienić się w swojego pluszowego przyjaciela.

Kolejną atrakcją w tym dniu było przedstawienie wystawione przez teatr Uśmiech pt. „Bezpieczeństwo”.

Ten dzień w Przedszkolu dostarczył dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu, pozytywnych wrażeń oraz zintegrował ich podczas wspólnej zabawy z kolegami i swoimi pluszakami.