dzien_ziemi_baner

Nasze przedszkole po raz kolejny stara się o certyfikat Kubusiowego Przyjaciela Natury. Do zadań programu ekologicznego należy przygotowanie i prezentacja przedstawienia ekologicznego dla rodziców i obchody Dnia Ziemi. W tym roku połączyliśmy oba tematy. „Trzylatki”  z grupy  III przygotowały mini spektakl pt. „A ja coś mam”.

 W przedstawieniu trzy dziewczynki zostawiły w lesie różne przedmioty. Zguby odnalazły leśne zwierzęta, które zwróciły uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z faktu pozostawienia ich w lesie. Dziewczynki wróciły jednak do lasu aby go posprzątać i zarazem posegregować śmieci.

 W przedstawieniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne.

 Po inscenizacji, poproszono rodziców o przygotowanie strojów z gazet dla swoich pociech. Pomysły były  przednie a zabawa wspaniała.