Od listopada do grudnia nasze przedszkole wzięło udział w akcji pomocy zwierzętom pt. „Pełna miska dla schroniska”. W akcji tej wsparliśmy schronisko „Psie Pole”  w Racławicach do którego trafiają wszystkie znalezione zwierzęta z naszej gminy. 

Była to trzecia taka akcja, w której wzięły udział dzieci z wszystkich  grup wiekowych. Na korytarzach wywieszono plakaty oraz prowadzono zajęcia dla dzieci na temat opieki nad zwierzętami. Działania te przyniosły ogromne efekty, ponieważ  w wyniku akcji zebraliśmy: 112 kg suchej karmy dla psów i kotów, 49 szt. puszek karmy, 10 kg batonów, 10 kg makaronu, ryżu, kaszy, 30 sztuk przekąsek i smakołyków, 8 sztuk pasztetów.

Dzieci i ich rodzice, pełni wrażliwości na zwierzęce cierpienie przynosili nie tylko karmę i żywność, ale również koce, pledy 25 sztuk, legowiska, miski, zabawki gumowe.

Nasze przedszkole odwiedzili pracownicy schroniska wraz  pieskiem Rambo, tamtejszym mieszkańcem i zapewniali, że ofiarowane dary, bardzo wspomogą Racławickie schronisko, bowiem potrzeby  są ogromne, a środków finansowych jest niewiele. Podarowane legowiska i koce, pomogą zwierzętom schronić się przed mrozem i umożliwią im godne warunki życia.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i apelujemy do ludzi wrażliwych, aby pomagali w następnych akcjach, które będziemy powtarzać.  Nie zapominajmy również o tym, że istnieje możliwość adopcji psa lub kota. Obdarzenie ich ciepłem, miłością i radością na pewno przyniesie nam wiele satysfakcji, a uczucia którymi ich obdarzamy wrócą do nas z podwójną siłą. 

Marta Kaim i Edyta Mirek