Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
Nasze Przedszkole objęło pomocą samotnego Pana Józefa schorowanego z naszego miasta. Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty – zebraliśmy nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno–sanitarne, ale również pieniążki na węgiel który jest niezbędny gdy zima za pasem. Podziękowania chcemy złożyć się Panu Bogdanowi Wieckowi za darmowy przewóz opału.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.
Wsparcie materialne w wysokości 1565 zł dzięki któremu mogliśmy zakupić 2t węgla, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującego. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.
Dziękujemy

Koordynator paczki Joanna Smółka,
Edyta Mirek, Karolina Dura oraz Magdalena Dębowska