W dniu 23 maja 2017 roku pięciolatki z grupy VIII naszego przedszkola wzięły udział w XXV Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie. Impreza organizowana od 1992 roku ma charakter przeglądu zespołów szkół podstawowych województwa Małopolskiego uprawiających wszelkie formy teatralne i teatralno – estradowe. Oceny dokonuje i nagrody przyznaje jury, w którego obradach uczestniczy obserwator przeglądu – profesjonalny twórca – w  tym roku była to Pani Anna Kukawska – aktorka. Nasze pięciolatki zaprezentowały spektakl pod tytułem Legenda o Panu Twardowskim w reżyserii pani T. Pawlik i zostały nominowane do nagrody. W dniu 7 czerwca 2017 roku dzieci ponownie wystąpiły na ostatecznym ogłoszeniu werdyktów oraz wręczeniu nagród podczas finału XXV Małopolskich Spotkań Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie. Zespół pięciolatków „Gwiazdeczki” otrzymał I nagrodę w kategorii klas I-III za przedstawienie „ Legenda o Panu Twardowskim”. Nagrodę indywidualną przyznano Mai Wasiak za rolę Pani Twardowskiej. Pragnę gorąco podziękować wszystkim rodzicom z grupy VIII, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji oraz pomoc w wyjazdach do Krakowa a w szczególności: Państwu D. i R. Orlik, Państwu I. i D. Czajkowskim, Państwu B. i P. Gajda, Pani J. Stachowskiej, Pani A. Głogowskiej.

Wychowawca Teresa Pawlik.