Dnia 30 października w grupie XII – 6-latków – odbyły się zajęcia integracyjne z rodzicami pod hasłem „Jesień smaczne dary niesie”. Tego popołudnia rozrywek nie brakowało! Po radosnym powitaniu dzieci wspólnie z rodzicami przedstawiły inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie”, wykorzystując kolorowe sylwety warzyw. Wszyscy wesoło się bawili, tańcząc przy piosenkach „Witaminki”, „Urodziny marchewki”, „Jagódki”. Dużo śmiechu wniosła zabawa z chustą animacyjną pt. „Sałatka owocowo-warzywna”, gdzie każdy musiał wykazać się refleksem i zwinnością. Była także znana wszystkim zabawa kołowa ze śpiewem „Cebulka i buraczek”. Na spotkaniu każdy mógł sprawdzić jak smakuje jesień, rozpoznając warzywa i owoce zmysłem smaku. 6-latki pod okiem swoich mam miały również możliwość wykazania się umiejętnością czytania i spostrzegawczością w zabawie „Owocowo-warzywna wykreślanka”. Na zakończenie spotkania dzieci i rodzice tworzyli na papierowych tackach „Smaczne obrazki”, czyli dowolne kompozycje z przygotowanych owoców i warzyw. W trakcie pracy przedszkolaki dowiedziały się jakie składniki odżywcze znajdują się w poszczególnych produktach oraz jaki mają one wpływ na nasze zdrowie, pamiętając także, że należy umyć je przed spożyciem. Wszyscy wykazali się w pracy niezwykłą kreatywnością, a obrazki same zachęcały do ich zjedzenia. Po wystawie prac i wspólnych zdjęciach nastąpiła oczywiście oczekiwana degustacja. 🙂

Ten wspólnie spędzony czas był okazją do wspaniałej zabawy, a także do propagowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.  

mgr Bogusława Nowak

mgr Joanna Pałka