jesienne-spotkanie

Jesień w pełni. Przyroda mieni się różnymi kolorami. Jesienny okres sprzyja aktywności ruchowej i twórczym zabawom. Wykorzystując ten czas, wspólnie z dziećmi i ich rodzicami nauczycielki z gr. IV Bogusława Nowak i Ewa Mastalerz postanowiły zabawić się jesiennymi darami. Podczas zabaw dzieci mogły usystematyzować wiedzę o skarbach jesieni i o przygotowaniu się niektórych zwierząt do zimy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w proponowanych jesiennych zabawach ruchowych. Zajęcia zakończyły się twórczą pracą techniczną pt. „Suknie Pani Jesieni”. Rodzice i dzieci wykazali się niezwykła kreatywnością. Wykorzystując przygotowane materiały tj.: szary papier, bibułę, szyszki, żołędzie, kolorowe liście, taśmy klejące, zszywacze, pisaki itp., rodzice i dzieci tworzyli oryginalne kreacje, których nie powstydziłby się najlepszy projektant. Gdy stroje były już gotowe, przyszedł czas na pokaz mody i wspólną zabawę przy muzyce. Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą zabawę!.

Bogusława Nowak

przejdz-do-galerii