Kamishibai (kami – papier, -shibai – teatr)oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem (37×27 cm) oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, czy opowiadania.

W konkursie tym wystąpiły dwie grupy 5 latków z naszego przedszkola gdzie podczas występu dzieciaki swoją osobowością i prezentacją dzieci zachwyciły jury.  Grupa X pod okiem Joanny Smółki przygotowała „Legendę o księżniczce Wandzie”, dzięki której zdobyła I MIEJSCE  a grupa ……pod okiem pań Karoliny Dury i Marii Wiekiery wywalczyła II MIEJSCE,.

Konkurs był  zorganizowany i dofinansowany w ramach projektu FIO Małopolska Lokalnie – Północ – „Opowieści i legendy mojego regionu”. Głównym celem było pobudzenie zainteresowania dzieci literaturą, rozwój ich wyobraźni i kreatywności poprzez wykorzystanie japońskiego teatru kamishibai oraz nauczenie współpracy, tolerancji i poszanowania odmienności.