W ramach poznawania zawodów dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się, na czym polega praca krawcowej, jakich przyborów używa, poznać etapy powstawania ubrania.

W dniu 30 listopada 2015 roku dzieci z grupy „X” z panią Asią i Madzią odwiedziły w naszym przedszkolu miejsce gdzie szyte są ubranka do występów naszych dzieciaków. Pani Ewunia Pilch pokazała im pracownie krawiecką, gdzie dzieci rozmawiały o jej pracy, Z bliska oglądały maszynę do szycia i różnorodne akcesoria krawieckie. Pani Ewunia cierpliwie pokazywała dzieciom jak samodzielnie przyszyć guzik, a niektóre dzieci nawet próbowały ją naśladować.

Na koniec stwierdziły, że praca krawcowej wcale nie jest taka łatwa, ale bardzo się im podobała.

Po takim doświadczeniu same próbowały szyć a co z tego wynikło okaże się niebawem……

Zapraszamy do galerii kliknij aby zobaczyć