Zbliża się Święto Niepodległości, z tej okazji, 7 listopada 2019,  4-latki z grupy VI odpowiadały na pytanie : „Co to jest Polska?”. Poznawały symbole narodowe, utrwalały ich nazwy. Dzieci z wielką uwagą słuchały historii małego o małym chłopcu, który nie miał własnego kraju.
Budowanie tożsamości narodowej u przedszkolaka to szereg działań podjętych na zajęciach dydaktycznych. Dlatego 4-latki z grupy VI , same wykonywały flagi, sklejały kotyliony – ozdoby , z okazji Święta Niepodległości. Z wielkim przejęciem słuchały hymnu państwowego. Wiedziały, jak należy się wtedy zachować. Interesowały ich słowa hymnu, który wysłuchały.
W poniedziałek 11 listopada , pójdą z rodzicami ulicami miasta, z dumą ściskając w dłoni małą chorągiewkę wykonaną przez siebie w przedszkolu.
To będzie ważna „lekcja” budowania świadomości narodowej małego przedszkolaka.

Anna Oleksy