W dniu 8.03 2019 najmłodsze dzieci z gr I naszego przedszkola 2,5 i 3-latki ,w ramach realizowania tematu: „Lubię książki”, odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Krzeszowicach. Przedszkolaki zostały ciepło przyjęte przez pracowników, a przewodnikiem podczas pobytu była niezawodna p. Anna Hynek. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania w miejscach publicznych, zwiedziły wszystkie zakamarki biblioteki, nawet te niedostępne dla stałych bywalców. Mogły zobaczyć stanowiska pracy, stanąć za kontuarem pracowników biblioteki. W wygodnych pufach i siedziskach wysłuchały, krótkiej bajki o małym kocie, który bał się zasnąć. Wspólnie zastanawialiśmy się jak walczyć z lękami.

Wychodząc naprzeciw potrzebom tak młodych czytelników, pracownicy biblioteki zorganizowali chwilę indywidualnej aktywności wg potrzeb: układanki logiczne, zabawki sensoryczne, oglądanie samodzielnie wybranych książeczek w dziale dziecięcym. Zanim opuściliśmy bibliotekę dzieci otrzymały upominki w postaci zakładek i postaci bajkowych do kolorowania .Wspólnie wypożyczyliśmy pozycje dla najmłodszych do czytania po powrocie do przedszkola. Dzieci były aktywne, zainteresowane i zaraz po wyjściu pytały: „kiedy tutaj wrócimy?!”. Bardzo dziękujemy pani Ani za ciekawe podejście do tematu i dostosowanie przekazu do tak wymagających, młodych odbiorców.