IX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach.

Teatr jest sztuką magiczną – szczególnie dla najmłodszych. Dziecko jest wyjątkowym widzem i wyjątkowym aktorem. Wszystko co robi i odczuwa, bez względu na to, po której stronie kurtyny się znajduje, jest w pełni naturalne, spontaniczne i niebywale twórcze. Bezpośrednie obcowanie dziecka z teatrem czy to przez udział w spektaklu i akcie jego przygotowania czy przez oglądanie inscenizacji, umożliwia mu wyrażenie tkwiącej w nim potrzeby ekspresji emocjonalnej, słownej i ruchowej. Wpływa na rozwój osobowości i kreatywności. Ważne jest aby dać dziecku możliwość jak najczęstszego kontaktu ze sztuką teatralną i wychować wrażliwego odbiorcę sztuki szeroko pojętej.

W jury zasiedli: Krytyk Teatralny, pracownik CKiS w Krzeszowicach Pani Marta Smutek, dyr. Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach Pani Klaudia Węgrzyn oraz dyr. Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, filia w Nowej Górze Pan Krzysztof Mastalerz. Czwartym jurorem była publiczność – przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach, które z zapartym tchem śledziły poczynania sceniczne swoich rówieśników. Wybór najlepszego spektaklu był bardzo trudny. Poziom przygotowanych inscenizacji był naprawdę wysoki. Każda kolejna historia zachwycała nie tylko odpowiednio dobraną treścią i grą aktorską, ale również oprawą muzyczną, kostiumami, rekwizytami i barwnymi dekoracjami. Po burzliwych obradach jury przyznało:

I MIEJSCE: Przedszkole Samorządowe w Woli Filipowskiej. Przedstawienie pt.„Bajka trochę współczesna o Jasiu, Małgosi i …Czerwonym Kapturku”. Opiekun artystyczny: Renata Brzózka i Agnieszka Nowakowska.

II MIEJSCE – ex aequo: Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach.  Przedstawienie pt. „Mały Książe”. Opiekun artystyczny: Małgorzata Dudek i Agnieszka Niedziela oraz Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach. Przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Opiekun artystyczny: Bogusława Nowak i Joanna Pałka.

III MIEJSCE: Przedszkolne Samorządowe w Woli Filipowskiej. Przedstawienie pt. „BajkaWesołej Ludwiczce” –  (pięciolatki). Opiekun artystyczny:  Edyta Tworek-Gągolska i Katarzyna Samborska. WYRÓŻNIENIE:  zdobyło, także dwoje aktorów: Zuzanna Nowak za rolę Małgosi oraz Adam Tarko za rolę Małego Księcia. Dziękujemy serdecznie ZA UDZIAŁ pozostałym zespołom, a były to: Przedszkole  Samorządowe w Krzeszowicach. Przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Opiekun artystyczny: Elżbieta Kozub, i Karolina Dura oraz Przedszkole Samorządowe w Tenczynku. Przedstawienie pt. „O lwie co miał złote serce”. Opiekun artystyczny:  Dorota Giszczyńska.

W dniu 29 marca 2019 roku w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Przybyło  wielu znamienitych gości, m.in. Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach Pan Robert Chochół, dyrektorzy przedszkoli, nauczyciele, rodzice i dzieci. Laureaci pierwszego miejsca ponownie zaprezentowali swój spektakl. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzruszające przeżycia i serdecznie gratulujemy . Szczególne podziękowania pragniemy złożyć na ręce naszego sponsora, bez którego, byłoby trudno zrealizować to przedsięwzięcie. Pani Beata Kuźnik, nieodpłatnie wykonuje dla nas, co roku, statuetki, które są nagrodami w konkursie. Przegląd teatralny był zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Krzeszowice, Komisji Edukacji Rady Miasta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Organizatorem było Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach.

Organizatorzy:

 Marta Kaim, Grażyna Mykała, Katarzyna Miler