Gdy za oknem pada śnieg, a na szybie pojawia się szron wszyscy zaczynamy myśleć o Świętach Bożego Narodzenia. Tak aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt przedszkole zorganizowało warsztaty malowania bombek choinkowych.

Dzieci z grup 4,5 i 6 letnich, mogły poczuć się prawdziwymi artystami, własnoręcznie wyczarowując piękne motywy na swojej bombce. Na szklanych kulach pojawiały się gwiazdki, śnieżynki, choinki, cekiny i wiele innych świątecznych symboli. Do bańki dołączona została kula styropianowa, która stanowiła głowę bałwanka. Doklejając oczka, zawiązując szaliczek i ubierając kapelusz powstawały piękne bałwanki. Na koniec banieczki zostały obsypane kolorowym brokatem aby nabrały świątecznego blasku.

Mamy nadzieję, że malowane bombki będą wspaniałą ozdobą domowych choinek oraz prezentem świątecznym od naszych dzieci.

Marta Kaim