Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka, jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka.

Jednym z celów  pracy przedszkola jest kreowanie postawy twórczej dziecka w zakresie aktywności muzycznej. W realizacji tego zadania wspomogła nas mama Antosi Chudoby z gr IV Pani Magdalena Chudoba, wraz z swoją drugą córka Zosią.  Dzięki temu w tej grupie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody”. Gdzie mama Tosi opowiedziała nam o niezwykłej pasji, którą dzieli z całą swoją rodziną.

Dzieci dowiedziały się,  jak można kształtować własne zainteresowania, w jaki sposób rozwijać talent. Ile pracy i ćwiczeń musi włożyć w rozwój gry na wielu instrumentach nasz gość. Przedszkolaki miały możliwość poznania i posłuchania jak brzmi wiele instrumentów, nie spotykanych na co dzień. Mama Tosi – wszechstronnie uzdolniona zaprezentowała nam grę m.in. na flecie, gitarze, skrzypcach, saksofonie, harmonii, klarnecie i wielu innych. Zosia zaprezentowała nam grę na swoich skrzypcach (każda z dziewcząt w domu posiada swoje skrzypce).

Były to niezapomniane chwile, które z pewnością na długo zagoszczą w naszej pamięci i może będą początkiem rozwijania ukrytych talentów naszych przedszkolaków. Oraz zapowiedzią na dalsze spotkania w naszym przedszkolu.

PRZEJDŹ DO GALERII

                                                                                                          Iwona Staroń