salatka owocowa w grupie IV

Pani Jesień w swoim koszu niesie nie tylko kolorowe liście, żołędzie i kasztany, ale również pyszne , zdrowe  owoce oraz warzywa, które w tym okresie smakują najlepiej.O tym przekonały się przedszkolaki z gr. IV, przygotowując pyszną jesienną sałatkę owocową, Na prośbę wychowawczyń każdy przedszkolak przyniósł do kącika przyrody jesienne warzywa i owoce. Po ich oglądnięciu i rozpoznaniu dzieci odłożyły do koszyczka warzywa, a owoce – po dokładnym umyciu i starannym pokrojeniu – trafiły do wspólnej miski jako jesienna sałatka owocowa. Samodzielne przygotowanie tego dania dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Sałatka tak im smakowała, że każdy otrzymał solidną dokładkę i nic nie zostało  w wielkiej misce.

                                                                                                                        Ewa Mastalerz

przejdz-do-galerii