W piątek, 11 maja br. do przedszkola przybyli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzeszowic. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Przedszkolaki dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi Goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie przekonać się, jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, „zostać strażakiem”. Przedszkolaki dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu- dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze. Dla wszystkich, była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

mgr Joanna Pałka

PRZEJDŹ DO GALERII