Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  wypadający ,w tym roku 27 września najmłodsze dzieci naszego przedszkola ,z grupy I  uczciły spotkały się z Panią Anną Hynek, pracownikiem Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej.

Dobór literatury połączony był z realizowanym tematem :„Droga do przedszkola-czyli poznajemy zasady ruchu drogowego”. Pani Ania przeczytała fragmenty książki Anity Głowińskiej pt :„Kicia Kocia w mieście”. Wszystkie dzieci słuchały z zainteresowaniem Po wysłuchaniu tekstu chętnie brały udział w rozmowie z zaproszonym gościem .   Nasze przedszkolaki zaprezentowały przygotowaną piosenkę i wręczyły upominek oraz podziękowanie za poświęcony czas. Dzieci otrzymały ilustracje do kolorowania z bohaterami usłyszanego tekstu oraz zaproszenia dla rodziców do zapisania dzieci do biblioteki. Każdy nowo zapisany najmłodszy czytelnik ma otrzymać upominek.