„Są takie święta raz do roku,

Co budzą życie, budzą czas,

Wszystko rozkwita w słońca blasku

I wielka miłość rośnie w nas”.

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne Rodzice i Dzieci z grupy IV spotkali się 05.04.2017r., by razem miło spędzić przedświąteczny czas. Wszyscy w dobrym humorze przywitali się różnymi częściami ciała, ale w taki sposób, jak zrobiłyby to zwierzątka. Po tym wesołym powitaniu, Dzieci ze swoimi Rodzicami uczestniczyły w zabawach integracyjnych, ruchowych przy muzyce oraz plastycznych. Zabawy te wyzwalały radość, ćwiczyły spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, rozwijały pomysłowość i kreatywność. Po relaksacyjnym wielkanocnym masażyku wszyscy przystąpili do warsztatów plastycznych. Rodzice ze swoimi Dziećmi zdobili styropianowe jajka techniką decoupage’u.  Efektem tej twórczej działalności były pięknie, niepowtarzalne pisanki. Po zakończonej pracy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, częstując się wielkanocnymi jajkami i przygotowanymi słodkościami. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami, po czym każdy z uśmiechem na twarzy opuścił naszą salę.

Bogusława Nowak