Kim jest pierwszy przyjaciel każdego dziecka, powiernik najskrytszych sekretów i strażnik dziecięcych snów? Kto towarzyszy dzieciom w każdej wielkiej radości i pociesza w smutku? Pluszowy, ale prawdziwy jednocześnie, bo od czubków często obdartych uszek po koniuszki  wymiętych łapek przepełniony miłością i czułością. Któż to taki?! Oczywiście pluszowy miś.

Osobistość to tak ważna dla dziecięcego świata, że aż doczekała się swojego wielkiego święta. Od wielu już lat 25 listopada wszystkie dzieci i misie obchodzą wspólnie hucznie Dzień Pluszowego Misia. W ten wyjątkowy dzień dzieci rozmawiają o misiach, słuchają misiowych bajek, śpiewają o nich piosenki, kolorują i malują misie, pieką misiowe ciasteczka, a czasem nawet zamieniają się w misie. Z tej okazji Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach zorganizowało dla przedszkolaków konkurs plastyczny „Mój ulubiony miś”. Dzieci z pomocą rodziców mogły własnoręcznie przygotować misiowego przyjaciela. W efekcie tego, dzięki pomysłowości i kreatywności dzieci, w przedszkolu pojawiła się liczna gromada 70 misiów wszelkiej barwy i faktury. Po korytarzu przechadzały się misie duże i małe, papierowe i uszyte z materiału, szklane i styropianowe. Wszystkie uśmiechnięte i szczęśliwe, że mogły wyskoczyć z dziecięcych marzeń.

Jury, będąc pod wrażeniem każdego misia, długo debatowało nad rozstrzygnięciem konkursu. Ostatecznie wyróżniło 26 prac, ale postanowiło równocześnie, że nagrody i dyplomy otrzymają wszystkie dzieci, które zaangażowały się w konkurs.

W tym dniu, odbyło się w grupie VII i IX, dzięki życzliwości naszej kochanej Pani Ewie, wielkie szycie misiów. Pragniemy serdecznie podziękować, za pomoc i zaangażowanie Pani Ewci, w tak ważne dla dzieci święto.

Katarzyna Miler