pomarańczowe święto

Marchew to podstawowe warzywo w diecie dzieci. Marchew jest bogatym źródłem beta karotenu, rzadko uczula, jest dobrze tolerowana.
Dlatego w naszym przedszkolu dzieci prawie we wszystkich grupach świętują „Dzień marchewki” wiedząc, że „zasłużyła” na takie wyróżnienie.

20.04.2016 dzieci z grupy V także postanowiły uczcić to niezwykłe pomarańczowe warzywo. Dzień rozpoczął się wspólną zabawą przy piosence „Urodziny Marchewki”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się własnoręczne wykonanie soku z marchwi. Przyniesione z domu marchewki dzieci mogły wrzucać do sokowirówki pod okiem nauczycielki. Podstawiały jednorazowe kubeczki i zaraz pomarańczowy płyn wypełniał je a dzieci z wielkim entuzjazmem wypijały ten samodzielnie przyrządzony soczek. Na każdej buzi zostawały pomarańczowe „wąsy” więc śmiech i radość wypełniał całą salę. W ten niezauważalny sposób bawiąc się znakomicie, wszystkie dzieci wypijały sok z marchwi, który nie u wszystkich cieszył się wcześniej powodzeniem.