,,Pierwszego dnia wiosny Was witamy,

i do wspólnej zabawy zapraszamy.

Wśród nas maluchy i starszaki tutaj mamy

i wszystkich do przemarszu zapraszamy”

 

W dniu 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.

Ogromne emocje wśród przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zebrały się razem, aby wyruszyć barwnym korowodem i wspólnie świętować ,,Powitanie wiosny”. Dzieci z radością maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniał transparent ,, WITAJ WIOSNO” oraz zimowa, słomiana panna- Marzanna.

 Pomimo odczuwalnego zimna, wszystkich ogarnęła spontaniczna radość,śpiewając piosenki oraz wykrzykując słowa rymowanki: ,,Marzanno, Marzanno, odpływaj prosimy!

Nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy!- słomiana kukła została uroczyście ,, spalona i utopiona” w ogrodzie przedszkolnym. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

                                         

Konkurs na ,,Najpiękniejszą Marzannę”

Pragnąc aktywnie kultywować tradycję, w związku z uroczystym ,,Powitaniem Wiosny”, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu konkurs  na ,,Najpiękniejszą Marzannę”. Efekty pracy rodziców i dzieci mogliśmy podziwiać w holu przedszkola.  Kreatywność, pomysły i wkład pracy włożony w wykonanie słomianych

kukieł przerosło nasze najśmielsze oczekiwania:)  Jury nie potrafiło wybrać spośród wielu oryginalnych,

tej jedynej najpiękniejszej. Dlatego uznaliśmy, że wszystkie wykonane Marzanny  otrzymują ex aequo I miejsce i  każda Marzanna zostaje nagrodzona dyplomem i upominkiem.

Bardzo Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za trud oraz za zaangażowanie, jaki włożyli

w wykonanie ,,Najpiękniejszej Marzanny”.

Serdeczne podziękowania składamy również dla dziadka naszej Zuzi za piękną fotogalerię z tej uroczystości.  Dziękujemy!    

                                                                                                                                           Maria Tomczyk

                                                                                                                                                                               Iwona Staroń