Przeżyliśmy wspaniały dzień! Grupa „X” 5 latki zaprawiała kompoty z brzoskwiń, jabłek, gruszek i ze śliwek. Przygotowania do tego zadania rozpoczęły się dużo wcześniej. Najpierw przedszkolaki przyniosły do przedszkola owoce – w ramach tematyki „Jesień w sadzie”. Następnie został omówiony dzieciom cały przebieg pracy. Z kolei założyliśmy fartuszki, nie zapominając również o umyciu rąk przed zajęciami. Naszykowaliśmy słoiki, do których powkładaliśmy wypestkowane własnoręcznie owoce. Następnie odmierzyliśmy ile cukru powinno znaleźć się w każdym słoiku, a ile wody. Wszystko było precyzyjnie wykonane, a każdy z nas był cały czas zaangażowany w pracę.
Z pomocą pani Asi  dopilnowaliśmy, aby wszystkie słoiki były dokładnie zamknięte. Na koniec dzieci zaniosły je do kuchni, gdzie panie kucharki zagotowały wszystkie słoje.

Dzięki wspólnej pracy poznaliśmy cały przebieg zaprawiania kompotów. Zapełniliśmy naszą spiżarkę zapasami, a wiemy, że nie ma nic smaczniejszego jak zdrowy, pyszny kompot, w dodatku wykonany samodzielnie. Teraz możemy spokojnie czekać na nadchodzącą zimę i planować kolejne przedszkolne prace.

Joanna Smółka