Dnia 12 października 2018 r. w naszym Przedszkolu została przeprowadzona akcja edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia i ochrony powietrza. W tym dniu odwiedzili nas znamienici goście w osobach  Pana  Grzegorza Małodobrego przedstawiciela Marszałka Województwa Małopolskiego oraz wice burmistrza  Pana Witolda Kulczyckiego. Zajęcia kończyły tygodniowy cykl dotyczący wcześniej wspomnianego problemu. Podczas spotkania  dzieci poznały bajkę autorstwa Pani Haliny Janiczek,  jednej z nauczycielek naszego przedszkola, pt. „ SMOG krakowski nie jest ok.!, która ukazywała skutki zanieczyszczenia powietrza. Na wycieczkę do Krakowa zaprosiła nas Pani Asia Smółka wcielająca się w postać Maciusia – chłopca ciekawego świata. Następnie dzieci zaprezentowały wcześniej poznane wiersze i piosenki. Kolejnym punktem uroczystości były warsztaty plastyczne dla dzieci. Powstały wówczas twórcze dzieła plastyczne na temat „Jak chronić ziemię przed zanieczyszczeniami”. Podczas zabaw badawczych dzieci uczyły się jak w prawidłowy sposób oddychać,  aby skutecznie dotleniać swój organizm. Dzieci przyjęły również kodeks ekologa  – „ O POWIETRZE CZYSTE DBAMY I ŚMIECI NIE SPALAMY”

Na zakończenie Pan Grzegorz Małodobry rozmawiał z dziećmi na tematy dotyczące ochrony środowiska , obdarował wszystkich tematycznymi kolorowankami oraz życzył, aby przekazany oczyszczacz powietrza dobrze nam służył.