Spotkanie z bajką

Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu człowieka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza. Dlatego też codziennie są czytane  bajki dzieciom przez nauczycieli, zaproszonych rodziców, przedstawicieli różnych zawodów, osoby które poprzez czytanie zachęcają do częstego sięgania po książkę. W naszym przedszkolu w ramach Spotkania z Bajką odwiedził nas wyjątkowy gość, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu, dr hab. Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu Pan Przemysław Kania. Zaproszony gość przeczytał w grupach maluszków krótkie różne bajki „wspólnie” z przedszkolakami aby zachęcić je do udziału i wcielenia się m.in. w rolę Czerwonego Kapturka czy Śpiącej Królewny. W starszych grupach IV i V latków dzieci wysłuchały znanego i lubianego  Kubusia Puchatka, a VI-latki bajki z cyklu „Poczytaj mi mamo”. Dzieci nawiązywały kontakt z gościem, wypowiadały się na temat bajek, wypowiedzi były ciekawe, czasami nawet zmieniające historię bajki. I tak Spotkanie z Bajką w przedszkolu przebiegło w przyjemnej i dość magicznej, zaczarowanej atmosferze…