Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego we wrześniu zaprosiliśmy do naszego przedszkola stomatologa, Panią Głuch. Pani stomatolog przypomniała dzieciom z gr. VIII i XI podstawowe zasady dbania  o uzębienie, zademonstrowała  na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są dzieciom znane.  Pani stomatolog pokazała dzieciom jak powinna wyglądać szczoteczka do zębów
i poinformowała, że szczoteczkę należy co jakiś czas wymieniać na nową. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów.

Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

Na zakończenie dzieci otrzymały od pani stomatolog owocowe pasty do mycia zębów.

Agnieszka Wojewoda-Filipek