W piątek 24 maja w ramach propagowania zdrowego stylu życia oraz poznawania zawodów naszych rodziców, odwiedziła nas -mama Nikosia, która opowiedziała dzieciom o pracy w aptece. Mamusia Nikosia z wielkim zaciekawieniem opowiedziała nam o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Zaprezentowała też przybory i produkty potrzebne do zrobienia maści czy syropu.  Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również jak wygląda i do czego służy recepta.  Było to bardzo ciekawe, pełne cennych informacji i doświadczeń spotkanie.

Składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania dla mamy Nikosia!  Dziękujemy! 

                                                                                                  Maria Tomczyk

                                                                                                  Aneta Kobiela