We środę 4 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Górnika.

Z tej okazji przybył do nas Pan Michał- tata Mai i Ani, na co dzień pracujący jako górnik naftowy na platformie wiertniczej na Morzu Bałtyckim.

Dzieci zapoznały się z ciężką i niebezpieczną pracą górnika, dowiedziały się również, czym różni się praca górnika na platformie od pracy górnika pod ziemią. Przedszkolaki nie kryły swoich emocji widząc przed sobą w pięknym umundurowaniu górnika – z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o Jego pracy.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i dowiedzieć się, jakie znaczenie mają kolory piuropusza na czapce oraz kto je nosi.

Wspólnie z naszym wyjątkowym gościem każde dziecko wykonało swoje czako

(czapkę górnika), a następnie podczas specjalnego ,,skoku z krzesełka” zostało pasowane szablą przez Pana Michała na górnika.

To wyjątkowe spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Serdecznie Dziękujemy Panu Górnikowi za miłe i bardzo interesujące  spotkanie, za zaangażowanie oraz poświęcony nam czas.

Maja i Ania były bardzo dumne ze swojego taty!

Bardzo, bardzo Dziękujemy.

Wychowawczynie