W dniach 5 i 6 grudnia  odbyło się długo oczekiwane spotkanie ze Św. Mikołajem.

To ważne wydarzenie poprzedziło przedstawienie pt. „Kłopoty w Laponii” w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej Rodziców i Nauczycieli z naszego przedszkola, pod kierownictwem nauczycielki Joanny Smółki. Opowiadało o przygodach Elfów, pomocników Św. Mikołaja, które, po przeczytaniu listów, postanowiły pomóc Świętemu spakować i rozdać prezenty grzecznym dzieciom . Okazało się, te najgrzeczniejsze mieszkają w…. Krzeszowicach.

Choć jest to pracowity czas dla Św. Mikołaja, znalazł On chwilę, aby razem z aniołkami dotrzeć do każdego dziecka. Emocje oczekiwania, radość spotkania i zachwyt na twarzach dzieci, które otrzymały prezenty, były bezcenne. Również Św. Mikołaj otrzymał od przedszkolaków upominki – dzieci przygotowały piosenki i własnoręcznie wykonały laurki.

Danuta Bujakiewicz