Stomatolog w przedszkolu w grupie I

W grupie I mieliśmy zaszczyt gościć stomatologa Panią Sylwię Hapek. Niespodzianka dla dzieci była tym większą, że Pani stomatolog jest mamą naszej Antosi. Jak ogólnie wiadomo dbania o higienę jamy ustnej nigdy dość, a wiedza na ten temat czasami odbiega od realiów. Pani stomatolog przypomniała oraz pokazała dzieciom jak prawidłowo dbać o uzębienie. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki co nasze ząbki jeść lubią a czego należy omijać. Niestety nasze rozczarowane przedszkolaki przyznały, że jednak słodycze należy omijać aby nasze zęby były zdrowe i mocne. Na zajęcia przyniosła model szczęki, który został nazwany przez dzieci Nano. I tak Nano został wyszczotkowany przez wszystkie przedszkolaki z grupy. Pani stomatolog pokazała jak właściwie pielęgnować zęby, język oraz całą jamę ustną. Dzieci bardzo zainteresowane zajęciami, zadawały pytania wymieniały się swoimi doświadczeniami. Na koniec każdy przedszkolak z Naszej grupy otrzymał dyplom przyjaciela zębów, pojemnik na drugie śniadanie, szczoteczkę do zębów, kolorowanki oraz naklejki. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sylwii.