OSP Krzeszowice w Przedszkolu

19.05 b.r. na zaproszenie nauczycielki mgr Beaty Głogowskiej do Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach zagościli strażacy .

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzeszowic przedstawiła zakres swych zadań i  możliwości ochrony przeciwpożarowej, zorganizowała pokaz sprzętu i świetną zabawę w miasteczku strażackim usytuowanym na przedszkolnym parkingu. Dzieci wszystkich grup mogły nie tylko posłuchać o codziennej pracy strażaków , ale także oglądały sprzęt gaśniczy i ratunkowy, a także mogły przymierzyć hełm, części stroju i własnoręcznie uruchomić syrenę strażacką czy wsiąść do wozu strażackiego. Każdy przedszkolak duży i mały próbował wodą z węży strażackich  “gasić” ogień w przygotowanym drewnianym domku . Przedszkolaki spędziły czas na zabawie i nauce.  Wszyscy wesoło bawili się poznając ciężką pracę straży pożarnej.