baner_straznicy-miejscy-w-przedszkolu

Jednym z zadań podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dlatego też w naszym przedszkolu odbywają się cykliczne spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

W czwartym tygodniu września naszych milusińskich odwiedzili Strażnicy Miejscy z Krzeszowic. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa w ruchu pieszych na drodze. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, wykorzystując atrakcyjne  „miasteczko drogowe”.  Wielkie zainteresowanie wzbudziła prezentacja znaków drogowych oraz prawdziwego sygnalizatora świetlnego dla pieszych. Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a na koniec otrzymały drobne upominki od zaproszonych gości. Za wspólne spotkanie i przekazaną wiedzę dzieci serdecznie podziękowały oraz wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.

                                                                                                                   Ewa Mastalerz

przejdz-do-galerii