15 listopada 2017r. pięciolatki z grup VII i VIII wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego P. Kazimierza Noworyty przy ulicy Szkolnej. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi.

Państwo Noworytowie opowiadali o sposobach pielęgnacji i higieny czworonogów. Dzieci dowiedziały się, czym karmić psa i kota, jakie zabawki są dla nich bezpieczne. Pani Wanda Noworyta wytłumaczyła, jak ważna jest odpowiedzialność i miłość w stosunku do zwierząt oraz uzmysłowiła dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką i czuje, pragnie, cierpi jak człowiek. Przypomniała, dzieciom o nadchodzącej zimie, czasie szczególnie trudnym dla zwierząt bezdomnych oraz żyjącym w schroniskach. Wspierając naszą akcję pomocową „Pełna miska dla schroniska”, Państwo Noworytowie podarowali dużą ilość suchej karmy dla zwierząt. Na koniec pobytu przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom Karolinki za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu, mimo wielu obowiązków.

Marta Kaim i Bogusława Nowak