VI Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach co rocznym już zwyczajem, stało się teatrem dla małego aktora. To tutaj 4 marca 2016r. odbył się: VI Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych dla dzieci 5,6 –letnich. Do przeglądu pt. „Wzorce osobowe dobra i zła w bajkach” zgłosiło się 5 zespołów teatralnych. W skład komisji weszły:  Danuta Hubisz-Rudel, Monika Chochół oraz Marta Hromek.

Jury oceniając, wzięło pod uwagę: dekorację, kostiumy, grę aktorską, oprawę muzyczną oraz ogólne wrażenie, Oto wyniki:

I MIEJSCE:

ZPO- Przedszkole Samorządowe w Woli Filipowskiej, za teatrzyk pt. „Jarzębinka”, na podstawie bajki Jakowa Tajca. Opiekunem artystycznym była pani: Jolanta Dębska.

II MIEJSCE:

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sance, za przedstawienie pt. „Przepraszam smoka”. Opiekunem artystycznym była pani: Monika Bulek.

III MIEJSCE:

Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach, za przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”. Opiekunami artystycznymi były panie: Halina Janiczek i Małgorzata Dura.

WYRÓŻNIENIE ZDOBYWA:

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze, za przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Opiekunem artystycznym była pani: Katarzyna Miler.

Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach, za przedstawienie pt. „Galimatias z miesiącami”. Opiekunami artystycznymi były panie: Joanna Smółka i Beata Głogowska.

Zapraszamy wszystkie dzieci biorące udział w konkursie, oraz ich rodziców, na uroczystą galę, na której wręczane zostaną dyplomy i nagrody rzeczowe. Nastąpi to w dniu 18.03.2016r. o godz. 15.30, w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach.

Konkurs pod hasłem: „Wielki Teatr Małego Aktora” , ma na celu rozbudzenie w dzieciach „artystycznej duszy”, pobudzanie wyobraźni, nabywanie poczucia własnej wartości, pokonywanie własnych słabości. Małym aktorom pozwala poczuć się prawdziwymi artystami, szczególnie, że występują przed liczną publicznością. Dzięki temu każda grupa z naszego przedszkola mogła zobaczyć dwa różne teatrzyki, tym bardziej ciekawe, że aktorami są znajomi koledzy, rówieśnicy, dzieci takie same jak oni. Teatr taki nie wzbudza lęków, niepokoju lecz pozwala zrozumieć, że to iluzja, zabawa, przebranie się, wcielanie w różne postacie. Pozwala odróżnić świat fikcji od rzeczywistości.

Marta Kaim i Grażyna Mykała