Przegląd pod hasłem: „ Wielki Teatr Małego Aktora”, ma na celu rozbudzenie w dzieciach „ artystycznej duszy”, pobudzenia wyobraźni, nabywania poczucia własnej wartości, pokonywanie własnych słabości. Małym aktorom pozwala poczuć się prawdziwymi artystami szczególnie, że występują przed liczną publicznością. Dzięki temu każda grupa z naszego przedszkola mogła zobaczyć dwa różne teatrzyki, tym bardziej ciekawe, że aktorami są znajomi koledzy, rówieśnicy., dzieci takie same jak oni.

Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach corocznym już zwyczajem, stało się teatrem dla małego aktora. To tutaj 9 marca, odbyła się już VIII edycja tego przeglądu i jak co roku pod patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krzeszowicach oraz Komisji Edukacji. W tegorocznym przeglądzie wzięły udział 4 zespoły, a jego temat brzmiał: „ Bajki z sukcesem w tle”.

             W skład komisji oceniającej małych aktorów weszli:

Pani Monika Chochół- nauczyciel języka polskiego w  Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach,

Pan Przemysław Kania- doktor habilitowany profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu i aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu,

Pan  Krzysztof Mastalerz – Pracownik Biblioteki Publicznej w Nowej Górze,

Pan Michał Smółka – nauczyciel biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach i Szkoły Podstawowej w Ostrężnicy.

Po obejrzeniu wszystkich przedstawień jury przyznało następujące nagrody:

 

I miejsce:

Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach

Przedstawienie pt. „ O szczęśliwej Helence i jej sukcesie”.

Opiekun artystyczny: Teresa Pawlik i Beata Głogowska

II miejsce ex aequo:

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sance.

Przedstawienie pt.: „ Czerwone Kapturki”

Opiekun artystyczny: Monika Bulek

 Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia

Przedstawienie pt.: „ Królowa Śniegu”.

Opiekun artystyczny: Joanna Szubertowicz

III miejsce:

Niepubliczne Przedszkole „ Tuptusie”

Przedstawienie pt.; „ Śpiąca królewna”- inscenizacja

Opiekun artystyczny: Monika Mądra

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienia dla kilku młodych talentów.

Wyróżnienie zdobyli:

Alan Knapik – za rolę wilka

Maja Wasiak– za rolę Czerwonego Kapturka

Kaja Orlik– za rolę wilka

 

Na uroczyste wręczenie nagród, które zostały sfinansowane ze środków Burmistrza Gminy Krzeszowice, zapraszamy wszystkich uczestników wraz z rodzicami dnia 23.03.2018r. o godzinie 16:00- które odbędzie się w budynku Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach.

Dziękujemy za tegoroczne uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Przeglądu.

                                                                                                               Marta Kaim, Katarzyna Miler, Joanna Smółka

PRZEJDŹ DO GALERII