Święta Wielkanocne to czas, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli.  To święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. Tuż przed Wielkanocą i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych oczekiwań i przygotowań.

Z tej okazji 22 marca 2018r. zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy VII na zajęcia otwarte ,,W oczekiwaniu na Wielkanoc”, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne, jak i również przygotowaliśmy świąteczne ozdoby. Wspólna zabawa i praca bardzo zbliża, daje radość nie tylko dzieciom. Dzieci z rodzicami rozwiązywali różne zadania postawione przez nauczycieli grupy: Bogusławę Nowak i Joannę Pałkę.

Rodzice i dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawach  ruchowych: ,,Jajko na łyżce”, ,,Skoki zajączka w workach”, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. Rodzice w dwuosobowych zespołach wykazali się kreatywnością, tworząc wyrazy podrzędne z wyrazu głównego Wielkanoc.

Zagadki oraz quiz wiedzy o zwyczajach wielkanocnych cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników.

 Na koniec zajęć dzieci przy pomocy Rodziców wykonały piękne wielkanocne wianki z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych, które mogły stanowić dekorację  podczas Świąt. 

Nie zabrakło degustacji pysznego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców: babek wielkanocnych, ciasteczek.

Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

PRZEJDŹ DO GALERII

Dziękujemy Rodzicom za obecność oraz zaangażowanie w pracę przedszkola.

mgr Joanna Pałka, mgr Bogusława Nowak