Po raz pierwszy w naszym przedszkolu, odbyły się  Warsztaty Świec Żelowych, które organizowane były przez Firmę „Modra Sova”. Brało w nich udział sześć grup: 3, 4 i 5 latki. Warsztaty były niecodzienną okazją do stworzenia przez dzieci, własnej niepowtarzalnej świecy. Dzieci mały okazję wykazać się swoją kreatywnością i wyobraźnią przy wyborze kształtu, koloru oraz zapachu świecy. Wielką frajdą było dobieranie ozdób i układanie ich na różnokolorowym podłożu z piasku i kwarcu. Dzięki temu mogły powstawać kolorowe i fantazyjne wzory. Dzieci miały możliwość stworzenia ozdoby, która zachowa się na długie lata, a użyta stworzy przyjemną atmosferę i zrelaksuje domowników . Zabawa jaka towarzyszy warsztatom daje poczucie dobrze wykonanego zadania, pozwala uwierzyć we własne umiejętności i zdolności plastyczne, a na twarzach rozpala dziecięce uśmiechy.