Tuż przed długim weekendem majowym (24 kwietnia) dzieci z grupy XIV wzięły udział w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Swój pobyt rozpoczęliśmy od spaceru po malowniczym terenie skansenu. Dzieci zapoznały się z rodzajem, kształtem i rozmieszczeniem XIX-wiecznej zabudowy wiejskiej Krakowiaków Zachodnich. Zwiedziły dom najbogatszego gospodarza i najbiedniejszego mieszkańca wiejskiej chaty. Miały okazje porównać materiał, z którego wykonywano dachy, przedmioty codziennego użytku zarówno w chatach wiejskich jak i w podkrakowskich miasteczkach. Po krótkim odpoczynku połączonym z drobną przekąską, nasze sześciolatki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych „Szewska pasja” realizowanych w ramach Bonu Kultury Województwa Małopolskiego. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki rzemiosła szewskiego. Poprzez zabawę dzieci zapoznały się z narzędziami pracy szewca, a swoje inspiracje mogły zrealizować wykonując samodzielnie filcowe obuwie. To był naprawdę wspaniały dzień pełen wrażeń.

                                                                                             Danuta  Bujakiewicz

                                                                                             Agata Sudrzyk-Ziębińska

 

PRZEJDŹ DO GALERII