W dniach 21 i 22 marca dzieci z naszych zerówek, były na wycieczce w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Taka wycieczka odbyła się w naszym przedszkolu po raz pierwszy. Pomimo obaw, okazała się “strzałem w dziesiątkę”. Starszaki, prowadzone przez przewodnika, z wielkim zainteresowaniem oglądały wystawę starych samochodów i motocykli, zabytkowych urządzeń gospodarstwa domowego oraz wszystkie eksponaty związane z dawną inżynierią miejską. Zadawały przy tym mnóstwo pytań, a zdumiony przewodnik kilkakrotnie pytał “- Czy wy, aby na pewno macie tylko 6 i 7 lat?”.  Gdy nasze dzieci dotarły do wystawy o charakterze edukacyjnym, złożonej z 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających, ich radość nie miała granic. Stanowiska, choć tematycznie dotyczą różnych dziedzin nauki i życia, wiąże wspólny kształt, jakim jest koło. Można tam było  samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym. Dzieci, po godzinnej zabawie, nie chciały słyszeć o powrocie do szkoły i przedszkola, a poniższe zdjęcia tylko częściowo oddają atmosferę, zafascynowanie no i świetną zabawę naszych podopiecznych.