wawel

W dniach 4 i 5 kwietnia 2016 przedszkolaki z grupy VIII, IX i XI wraz z paniami pojechały na wycieczkę na Zamek Królewski na Wawelu, aby poznać kolebkę kultury naszego regionu.

Dzieci zwiedzały i poznawały historię tego miejsca w przystępny dzieciom sposób – pani przewodnik opowiadała o historii Wawelu, tradycjach i legendach z nim związanych, w odpowiednim  dla przedszkolaków języku. Oglądaliśmy wspólnie zabytki architektoniczne, odwiedziliśmy Katedrę Wawelską oraz poznaliśmy ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Poznaliśmy legendy o Smoku Wawelskim, Wandzie, która nie chciała Niemca, Głowie Wawelskiej, Kościach wieloryba, mamuta i nosorożca.  Dowiedzieliśmy się, gdzie koronowani byli królowie Polski oraz poznaliśmy miejsce ich spoczynku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani przewodnik, kolejno zadając wiele pytań i uzyskując ciekawe odpowiedzi.