Wycueczka do Wygiełzowa

W poniedziałek 9 maja 2016 roku dzieci z grupy 8 wraz z Paniami Wychowaczyniami wyruszyły w kolejną wycieczkę w tym roku. Tym razem dla dzieciaków Pani Halinka przygotowała pełną niespodzianek i historii wycieczkę do Skansenu w Wygiełzowie.

Do Wygiełzowa dotarliśmy autobusem, w którym było dużo śmiechu i zabawy. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęło się zwiedzanie domów, gospodarstw sprzed lat. Dzieci poznały dawne tradycje , poznały wyposażenia domów w ubiegłych stuleciach. Z zaciekawieniem odwiedzały i podziwiały każdy następny budynek na drodze zwiedzania w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie.  Największa atrakcja jednak była przed nimi, po wyczerpującym zwiedzaniu , dzieciaki z grupy 8 zasiadły wspólnie do stołu aby własnoręcznie przygotować piękne korale, które później stawały się prezentami dla najbliższych.